Soutěže v pití piva.

Češi jsou národem pijanů – v pití piva zaujímáme s velkým náskokem první místo na světě.

Ostatní národy to však nenechává chladnými a snaží se v této dovedností disciplíně zdokonalit, aby se mohly posunout na mezinárodním žebříčku výše. A k tomu jsou ideální právě soutěže v pití piva, které mají své krajové záležitosti a disciplíny.

Nový Zéland

Tady se mají Češi opravdu co učit – zatímco většina z nás se většinou chodí pořádně zřídit do hospody, na Novém Zélandu si pro opilost dokonce lezou na stromy. Kde také jinde přijít k opici, než na stromě. Tímto heslem se zde řídí a vymysleli hru na oposuma, která spočívá v popíjení piva na stromě. Pravidla jsou jasná: dokud jste na stromě a pijete tak hrajete. Když spadnete pod strom, hra pro vás končí.

USA

V Americe je zase velmi oblíbená akce s názvem Velký americký pivní běh. Ten se koná celkem v deseti amerických státech. Pořadatelé na svých stránkách slibují závodníkům, že závod nikdy nebude delší než tři míle. Na vítěze se v tomto závodu nehraje, zato na sportovní výbavu ano. Účastníci závodu totiž běží zpravidla v kostýmech. Na trati tak narazíte na obří kelímky, flašky či prostě nějaké lidi s čepicí ve tvaru půllitru s pivem.

Závodníci Velkého amerického pivního běhu chtějí mít své převleky co nejoriginálnější. „Můžu běžet nahý?“ ptá se dokonce někdo na internetových stránkách závodu. „Pošlete nám pár fotek a my vám dáme vědět. To myslíte vážně? Jistě, že ne,“ zní odpověď pořadatelů. Soutěží v pití je však ve světě obrovské množství. Jednou z nejoblíbenějších zejména na amerických univerzitách je „beer pong“, alternativa ping-pongu. Hráči mají za úkol trefit se míčkem na stolní tenis do soupeřova kelímku s pivem. Pokud se trefíte, musí soupeř vypít obsah zasaženého kelímku.

Rusko

Mnohem vážněji berou soutěže v pití Rusové. Ti sice nejsou známi originalitou, co se samotných akcí týče, jejich výkony však málokdo ve světě překoná. Pravidla jsou jednoduchá – za co nejkratší dobu musí soupeři vypít co největší množství piva. Kdo vyhrává, je snad každému jasné – ten nejlepší.

Ze stupínku vítězů míří soutěžící zpravidla rovnou do nemocnice. Občas se stane, že někdo i zemře. Ale oni na to mají své pořekadlo – „nas mnogo“. Vítěz pak bývá oslavován a nazýván slovem „moloděc“, někdy i in memoriam.

Není u nás žádnou výjimkou, když vítěz cestou domů z vesnických závodů v pití piva v opilecké euforii způsobené alkoholem a adrenalinem i havaruje. Závody v pití piva svého času také posuzoval jako rozhodčí známý opilec a rekordman Milan Čurda,

Aktuální rekord

Aktuální rekord ve vypitém množství nemá až tak vysokou vypovídací hodnotu, protože pro vítěze bývá mnohdy fatální a opravdu není bezpečné se ho snažit překonávat. To nechme raději Rusům.

Bezpečnější varianta je pití piva na čas a protože se časy liší opravdu v tisícinách vteřiny, závodí se v pití tupláku na čas, zejména kvůli divákům, aby měli vůbec šanci něco vidět.

Aktuální český rekord (bez rozlišení stupňovitosti piva):

  • 3,360 sekundy – pro tuplák piva
  • 10,090 sekundy – pro dva tupláky po sobě

Tip na správný postup tréninku:

Uchopit oběma rukama litrový tuplák, pořádně se nadechnout, vypnout záklopku a pokud to jde, vytvořit podtlak a natáhnout pivo i za pomoci žaludku.Můžete tedy pilně trénovat a zkoušet. Pokud se vám podaří překonat uvedené časy, jste žhavými adepty na vítězství. Vítěz podobných soutěží pak obdrží zajímavou výhru. Zpravidla to bývá 100 piv, několik metrů piv a někdy také půlka prasete.

ZDROJ : https://alkoholdrink.cz/alkohol-drink-souteze-v-piti-piva/